A városi diákságot szólítottuk meg és hívtuk közös technológiai foglalkozásra idén tavasszal. Hétről-hétre haladtunk közös célunk felé, amely nem volt más, mint működőképes, kipróbálható elektromos go-kart építése több csoportban.
A foglalkozássorozat kiemelt célja volt a rajzolvasás, az alkatrész-azonosítás, a szerialitás és az együttműködés fejlesztése.
Fontos célunk volt még, hogy felkeltsük a diákokban a műszaki tudományok iránti érdeklődést. A foglalkozás alkalmas továbbá a pályaválasztás előtt álló általános iskolások számára a kézügyesség, rajzolvasás és műszaki érzék felmérésére. Nagyobb középiskolások számára a tanult szakma, szakterület más fényben történő bemutatása is lehetővé válik.
A közös építés jól fejleszti a szociális készségeket, hisz diákjaink több iskolából és szakterületről kerültek ki, valamint heterogén életkori beosztással alapítottuk meg a munkacsoportokat.
Jó volt látni a fejlődést a precizitás, együttműködés területén. A részt vevő diákok fontos tapasztalatokkal zárták a szakköri foglalkozásokat.
Bogár-Szabó Ádám

