A városi diákságot szólítottuk meg és hívtuk közös technológiai foglalkozásra idén tavasszal. Hétről-hétre haladtunk közös célunk felé, amely nem volt más, mint működőképes, kipróbálható elektromos go-kart építése több csoportban.

A foglalkozássorozat  kiemelt célja volt a rajzolvasás,  az alkatrész-azonosítás, a szerialitás és az együttműködés fejlesztése.

Fontos célunk volt még, hogy felkeltsük a diákokban a műszaki tudományok iránti érdeklődést. A foglalkozás alkalmas  továbbá a pályaválasztás előtt álló általános iskolások számára a kézügyesség, rajzolvasás és műszaki érzék felmérésére. Nagyobb középiskolások számára a tanult szakma, szakterület más fényben történő bemutatása is lehetővé válik.

A közös építés jól fejleszti a szociális készségeket, hisz diákjaink több iskolából és szakterületről kerültek ki, valamint heterogén életkori beosztással alapítottuk meg a munkacsoportokat.
Jó volt látni a fejlődést a precizitás, együttműködés területén. A részt vevő diákok fontos tapasztalatokkal zárták a szakköri foglalkozásokat.

Bogár-Szabó Ádám

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-05/DSC_0006%20%284%29.JPG?h=890f4d22&itok=jDB7wFG4