Március 8-tól 14-ig láttuk vendégül salzburgi testvériskolánk tizedikes diákjait, akik a mi diákcsoportunk februári látogatását viszonozták. Az osztrák tanulókat Dr. Nikolaus Czifra és Benedikt Blender tanár urak kísérték el. Céljaink közé tartozott, hogy a magyar és osztrák diákok közösen dolgozzanak különféle témákon, amely során intenzíven használják nyelvtudásukat. A magyar kultúrával való ismerkedés mellett két projekttémában is elmélyedtünk. Egyrészt feltérképeztük, milyen területeken tesz erőfeszítéséket a két iskola a diákok társadalmi felelősségvállalásának erősítése céljából. Másrészt próbáltuk az osztrák diákok számára átélhetővé tenni a március 15-i forradalom jelentőségét. A rövid idő ellenére nagyon sokféle tevékenységet bonyolítottunk le:
- budapesti kirándulás - német nyelvű vezetés a Parlamentben, a Hősök tere és a Szent István Bazilika megtekintése
- hétvége a magyar diákok családjainál
- Gere Lajosné intézményegység-vezető köszöntője a díszteremben, ismerkedés az intézménnyel, a magyar iskolarendszerrel, az iskolaépület feltérképezése csoportokban
- német- és angolórák látogatása a gimnáziumi tagozaton
- prezentáció megtekintése Kecskemétről, majd ismerkedés a hírös város nevezetességeivel csoportos feladatok segítségével
- részvétel a pamplonai diákcsoport búcsúpartiján
- látogatás a piarista templomban Nyeste Pál SP plébános atya vezetésével
- interjúk készítése (Agócs Andrea és Szabó Dániel SP), majd prezentációk összeállítása öt témában (adománygyűjtő akciók, ukrán menekültek segítése, a legfiatalabb diákok beilleszkedését segítő mentorprojekt, a rendház és a kollégium szociális feladatai)
- látogatás a Városháza dísztermében
- a Városháza új látogatóközpontjának megtekintése
- tájékoztató a református templomban a kecskeméti kálvinista életről (Kuti József lelkész úr)
- a Cifra Palota pávás termének megtekintése, ismerkedés a szecesszióval
- látogatás a Nagytemplomban
- séta a kecskeméti piaccsarnokban
- digitális prezentációk készítése a március 15-i forradalomhoz kapcsolódóan (a témák: a Nemzeti Dal, a kokárda, a pesti forradalom eseményei, a 12 pont, Petőfi Sándor)
- a prezentációk előadása a résztvevők számára
- digitális országismereti vetélkedő - a győztesek Marie Ahornegger és Erdősi Virág, valamint Samuel Bernecker és Zsirmik Zsombor)
- búcsúsütizés, díjak átadása, köszönetnyilvánítások
A program szervezését és lebonyolítását Hardiné Udvarhelyi Angelika tanárnő és Talmácsi József tanár úr végezte.