Magyarországon április 24-én ünnepeljük a Magyar Népviselet Napját. Már hagyomány iskolánkban, hogy ehhez a naphoz kapcsolódóan táncházat szervezünk az alsó tagozaton. Május 27-én került idén megrendezésre ez a vidám délután. A talpalávalót Patyi Zoltán és barátai húzták. Hatos Anikó évek óta nagy örömmel jön, amikor hívom, hogy segítsen nekem a táncok, játékok vezetésében. A zsúfolásig telt díszteremben közel kétszáz alsós diák együtt táncol, énekel ilyenkor. A jó hangulatú hangszerbemutató után jártunk polgári táncokat, melyek a 19. század végétől lettek részei a magyar paraszti kultúrának. Ezeket a táncokat párban,vagy négyen járták. A falu népe a dallamokat és lépéseket saját ritmusához, ízléséhez igazította. Az egyszerű koreográfiákat pillanatok alatt elsajátították a gyerekek. A sokak által kedvelt és ismert moldvai táncok sem maradhattak el. A hoina és pingvines évek óta nagy sláger már a táncos lábú gyerekek körében. Évről- évre várjuk ezt a vidám napot. Most is nagyon jól éreztük magunkat!
Mészárosné Bényei Katalin(1.a tanító)