,,Szép Magyar Beszéd" verseny
2024. 02. 22.

Péchy Blanka színművésznőnek 1960-ban tett alapítványa indította el a Kazinczyról elnevezett „Szép
Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált. Az idei tanévben a Szép Magyar Beszéd verseny Bács-Kiskun megyei fordulóját a Kecskeméti Református Gimnázium rendezte 2024. február 20-án.

Iskolánkat Tóth Anna, 10.a és Csernai Kristóf, 9.b osztályostanulók képviselték. Kiváló képességeikről már az iskolai válogatón megbizonyosodhattunk. Dicséretesen álltak helyt a verseny további részein is.

Büszkék vagyunk rá, hogy diákjaink értékelik az anyanyelvüket, és időt, energiát nem kímélve szívesen foglalkoznak vele.

,,Idegen nyelveket tudni szép, a hazait pedig lehetségig mívelni kötelesség." (Kölcsey Ferenc)

A gimnázium magyartanárai

 

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2024-02/A_Kazinczy_eml%C3%A9k%C3%A9p%C3%BClet%2C_Kazinczy_Ferenc_s%C3%ADreml%C3%A9k%C3%A9nek_eredeti_maradv%C3%A1nyai.jpg?h=d2ae2cc0&itok=WmKaDU61
Submitted by toser.anna on