2018. 11. 26.

A Piarista Iskola az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel együttműködve 2018. november 26-án szakmai délutánt szervezett nyelvtanárok számára. A program a Nyelvtanulással a boldogulásért (EFOP-3.2.14-17) pályázat keretében zajlott. Ez a pályázat teszi lehetővé azt is, hogy az ELTE tanárjelöltjei angol, német és francia nyelvből ingyenes kurzusokat tartsanak diákjaink számára. A szakmai délutánra mintegy harminc nyelvtanár érkezett, részben a Piarista Iskolából, részben Kecskemét és környéke oktatási intézményeiből. A résztvevők két interaktív előadásba kapcsolódhattak be. Dr. Szabó Éva adjunktus az ELTE Angol Nyelvpedagógiai Tanszékéről a szóbeli kommunikációt ösztönző feladatokról beszélt, míg az ELTE Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékéről érkezett Dr. Albert Ágnes adjunktus a nyelvtanulásban fellelhető egyéni különbségeket mutatta be. Az esemény lehetőséget nyújtott arra is, hogy a résztvevők megismerjék egymást és kicserélhessék tapasztalataikat. A pályázat keretében iskolánk minden félévben rendez egy hasonló szakmai délutánt nyelvtanárok részére. 

Talmácsi József, munkaközösség-vezető

Submitted by talmacsi.jozsef on