A februári projekthéten 12 diákunk a németországi Rheinbachban közös demokrácia-projektet kezdett meg testvériskolánk tanulóival. A német diákok április 10-18-ig látogattak Kecskemétre, hogy itt folytassák a közös munkát.
Az együtt töltött hét alatt sokféle tartalmas programon vettek részt a diákok. Első nap a gyönyörűen felújított Városházán fogadta a csoportot Kecskemét alpolgármestere, aki német nyelven mutatta be az épület nevezetességeit, majd a Látogatóközpontban a vidék történetével és a város jelenével ismerkedtek a diákok.
Második nap a német vendégek nyelvórákon vettek részt a Czollner téren, ahol felső tagozatos tanulóink várták őket. A németül tanuló 5-8. osztályosoknak alkalmuk volt gyakorolni a célnyelvi kommunikációt, az angolosok közös kvízjátékokat játszottak a vendégekkel. A német diákok prezentáción mutatták be iskolájukat és Rheinbach városát, a házigazdák a hungarikumokkal ismertették meg a vendégeket.
A hétvége a fogadó családoknál, többnyire kirándulásokkal telt. Ezután Budapesten a Szent István Bazilikát és a Parlamentet látogatta meg a csoport, ahol a magyarországi németek országgyűlési képviselője beszélt a német kisebbség helyzetéről.
A gimnázium diákönkormányzatának vezetői bemutatták a DÖK munkáját és beszélgettek a német csoporttal a két iskola diákönkormányzatának szerepéről.
Talmácsi József tanár úr a magyar és német nyelv közötti különbségekről, a magyar szavak kiejtéséről tartott érdekes előadást.
Kovács Adél 10.a és Kutasi Ferenc 10.c osztályos tanulóink néptáncbemutatóval és táncházzal színesítették a programot, amelyet közös pizzázással zártunk.
Az utolsó nap ismét Budapestre indult a csoport: a Terror Háza Múzeum megtekintése után a Hősök terén a magyar diákok mutatták be a Millenniumi emlékművet, a magyar történelem jeles alakjainak szobrait.
Az együtt töltött, eseménydús két hét után rengeteg élménnyel és ismerettel gazdagodva, barátokként búcsúztunk el német vendégeinktől.
Bezsenyi Boglárka és Sipőcz Brigitta