2017. 11. 15.

A Piarista Rend pápai jóváhagyásának 400., Kalazanci Szent József szentté avatásának 250. és a budapesti Piarista Gimnázium alapításának 300. jubileuma alkalmából kiállítást nyílott a Budapesti Történeti Múzeumban. Az ünnepélyes megnyitó - melyre kecskeméti iskolánk képviseletében 15 fős, pedagógusokból, diákokból és szülőkből álló csapat utazott fel - része volt a Kalazancius országos diák képzőművészeti pályázat eredményének kihirdetése is. Ezen a versenyen kimagaslóan szerepeltek tanulóink és elismerő oklevélben részesületek: 

  • alsó tagozatos ezüst minősítés: Szelei Mózes Mór (3.a, Kecskemét)
  • felső tagozatos arany minősítés: Kohajda László (8.a, Kecskemét)
  • gimnáziumi arany minősítés: Kaldenecker Zsófia (15 éves, Kecskemét)
  • külön díjasok: Csíkos Anna (15 éves, Kecskemét) és Szakál Kata (17 éves, Kecskemét).

Szeretettel gratulálunk diákjainknak, büszkék vagyunk kiemelkedő eredményeikre, és egyben köszönjük szaktanáraik, Hürkecz Gyöngyi, Kozicz János és Rózsavölgyiné Boldis Anna kollégáink felkészítő munkáját is.

A kiállítás megnyitóról bővebben ITT lehet olvasni.

Nagy Attila SchP

Submitted by nagy.attila on