A támogatás segítette az NTP-INNOV pályázatot, melynek a főprogramja 62 órából állt. A projektben 14 fő vett részt a 10. évfolyamából 2021-22 tanévben. A program a Természetes modernség címet kapta. A diákok átívelően megismerkedtek a kémia, biológia, földrajz, fizika és informatika tantárgy összefüggéseivel, összefonódásával. A foglalkozások az Öveges Diáklaborban zajlottak.
A programban elkészült két darab 2 perces rövidfilm, melyben az ifjú tehetségeink meséltek az „NTP”-ről, illetve bemutatásra kerültek az iskola informatikai eszközei. 2022. június 13-án a Tehetségnapunkon mutatták be a diákok az egész éves munkájukat.
Június 9-én 4 órás interaktív foglalkozás keretében a diákok szüleiknek mutatták be az éves munkájukat.
Június 13-án pizzázással zártuk le az évet. Projekt zárásaként 2022. szeptember 30-án a projektben résztvevő diákok segítettek az iskolában lévő Kutatók éjszakája programban.
A tanév során az informatika, biológia tagozatos diákok több alkalommal jártak gyakorlati informatika-biológia órán a laborban, amikor is a pályázatban beszerzésre került eszközöket használták.
A gimnazista diákjaink, 4 fő LaborTúra nevű tehetséggondozó foglalkozások alkalmával ismerkedtek a Robotokkal.
Beszerzett eszközök felhasználásra kerültek: az emelt fizika érettségire készülő 10 diáknál; a 7-8. évfolyamos diákok fizika gyakorlatain.
A tanév végén 1 hetes labortáborban résztvevő 20 alsós-, felsős tagozatos diáknak is volt robot foglalkozása, ahol a előkerültek a beszerzett eszközök.