Mesés napok a felső tagozaton
2023. 10. 10.

Az immár hagyománnyá vált népmese projektet az idei nevelési tanévben is megszerveztük az 5. osztályos diákjaink számára. 

A programsorozat szeptember 28-án egy népmese vetélkedővel vette kezdetét, amit a könyvtárban tartottunk. A csapatok lelkesen állták ki a hét próbát. A következő napokban meghirdettük a meseíró- és rajzpályázatunkat, melyre szép számmal jelentkeztek az 5. évfolyamos diákjaink.

Idén Az égig érő fa és a Fehérlófia című mesék voltak a pillérei a projektnek. Magyarórákon ezeket a meséket változatos módszerekkel dolgoztuk fel. A lelkes szaktanárok saját tanítási óráikon is kapcsolódtak a népmese tematikájához. Hon- és népismeret órán csutkababákat készítettek. Technikaórán Kacor király várának szereplői elevenedtek meg.

A Lázár Ervin Program jóvoltából pedig még a Ciróka Bábszínházba is eljutottak az 5. osztályosok, ahol a Fehérlófia című népmese feldolgozását nézhették meg.

Október elején, a programsorozat zárásaként pedig aszfaltrajzversenyt szerveztünk.

 

Papp Brigitta

humán munkaközösség

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2023-10/20231006_110959.jpg?h=5283d0db&itok=0rwDdAuS
Submitted by papp.brigitta on