2018. 11. 29.

A XIV. Patrociniumi Sakkbajnokságra 2018. november 29-én került sor. Hét résztvevő küzdött meg 7 fordulós körmérkőzéses rendszerben a helyezésekért, a felső tagozat és a gimnázium is képviseltette magát. A bajnoki címet a várakozásoknak megfelelően zsinórban harmadszor Marosi Levente (11.a) szerezte meg magabiztos versenyzéssel. Ő ezzel a sikerrel végleg magáénak tudhatja a vándortrófeát. Mögötte kiélezett, az utolsó pillanatig nyílt küzdelem volt a dobogós helyezésekért, amelyeken végül a Hideg testvérpár osztozott. Zsirmik Zsombor ötödik osztályosként végig versenyben volt a dobogóért, amelyre az idén még nem sikerült felkapaszkodnia, de teljesítménye dicséretet érdemel. Az iskolai sakkcsapat tagjai (Marosi Levente, Hideg Gergő, Hideg István, Zsirmik Zsombor) jó formát mutattak, ami biztató előjel a tavaszi diákolimpiai megmérettetések előtt.