2024. 01. 24.

Január 22-én ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját, annak emlékére, hogy 1823-ban ezen a napon véglegesítette Kölcsey Ferenc a Himnusz kéziratát.

Országszerte számos verseny, kulturális rendezvény kapcsolódik ehhez a naphoz, így van ez városunkban, iskolánkban is.

A felső tagozaton a Himnusz mellett több magyar vers is elhangzott a szünetekben. A 7.b osztályban táncházas foglalkozást tartott Vincze Zsuzsa tanárnő. A földszinten pedig a témához illeszkedő faliújság és képanyag emelte az ünnep fényét.

Két 8. osztályos tanulónk, Négyessy Vilmos és Rostás Nándor képviselte iskolánkat a Hírös Agóra Ifjúsági Otthonban szervezett próza-felolvasóversenyen. A beszélő köntös című alkotásból kellett készülniük a diákoknak.

Négyessy Vilmos különdíjat kapott, Rostás Nándor pedig 4. helyezést ért el.

Eredményükhöz szívből gratulálunk.

 

Papp Brigitta

 

Submitted by papp.brigitta on