Kedves Felvételiző Diákok és kedves Szülők!
A központi középiskolai felvételi időpontja: 2026. január 24., szombat
Érkezés 9:35-re a gimnázium épületébe (Piaristák tere 5.). Az épületbe a kísérő felnőttek nem léphetnek. (Javasoljuk, hogy 11:50-re érkezzenek vissza a főbejárathoz a vizsgázókért.)
Az írásbeli vizsgáról külön értesítést nem küldünk senkinek, de ebben a hírben megtalálható a felvételizők listája (nem a tanulók neveit, hanem adatvédelmi okok miatt az oktatási azonosítójukat tartalmazza a lista).
Személyazonosításra alkalmas fényképes igazolványt (pl. diákigazolványt, személyi igazolványt) minden felvételiző hozzon magával!
Dolgozatírás pontos terembeosztása az aulában lesz olvasható.
Szükséges eszközök: toll (több darab), vonalzó, körző, szögmérő, SNI/BTMN kedvezményekkel rendelkezőknél számológép (ha ennek használatát a szakértői véleménye biztosítja).
Ha a felvétel napjára valaki megbetegszik, telefonon jelezze az iskola titkárságán (76/506-912 103-as mellék).
- Pótfelvételi időpontja: 2026. február 3., kedd 14 óra (csak indokolt esetben élhetnek ezzel a lehetőséggel, amit orvosi papírral kell igazolni).
Kijavított dolgozatok megtekintése: 2026. január 30., péntek 8-16 óra között a gimnázium épületében (Piaristák tere 5.). A feladatlapokról saját készülékkel szabadon készíthető fénykép. A Piarista Általános Iskola tanulói is a Czollner terén tekintik meg dolgozatukat, és a Czollner téren kapják meg 2026. február 13-áig értékelő lapjukat.
A dolgozatok értékelésével kapcsolatban akkor adható be írásos észrevétel, ha az eltér az OH által kiadott központi javítási útmutatótól. Ehhez formanyomtatvány elérhető itt, illetve a Piaristák terén az iskolatitkárnál kapnak, és ott kell leadni az írásos észrevételt is 2026. február 2., hétfőn 8-16 óra között.
Azoknak, akik nem vették át értékelő lapjukat, 2026. február 13.-áig eljuttatjuk az értesítést az írásbeli eredményről.
Minden jelentkezőnek eredményes felvételi vizsgát kívánunk!
Gere Lajosné intézményegység vezető