Kis kutatók nagy felfedezései
2026. 05. 13.

Ebben a tanévben is gyakran voltak kísérletezős és felfedezős természettudomány órák az iskola falai között. A diákok nemcsak könyvekből tanultak, hanem saját tapasztalataik révén is bővült tudásuk. Kíváncsian vizsgálták a tojásokat és a tojáshéjakat. Megfigyelték különböző állatok agancsait, valamint a növényi részeket és a preparált állatbőrök szerkezetét is.

Ez a fajta tapasztalati tanulás hatékonyabb, a gyerekek így könnyebben megértik a folyamatokat, és tartósabban emlékeznek a tananyagra.

Miért fontosak a kísérletek és a megfigyelések a természettudomány órákon?

Fejlesztik a gyerekek kritikus gondolkodását és problémamegoldó képességét.

Segítenek megérteni a tudományos módszert és a kutatás folyamatát.

Felkeltik és növelik a diákok érdeklődését a természettudományok iránt.

Hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyerekek jobban megértsék az őket körülvevő világot.

Bízunk benne, hogy tanulóink a jövőben is még sok izgalmas felfedezést tesznek kiváncsiságból!

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-05/IMG_6552.jpg?h=ecf5d654&itok=P1f7ISzR
Submitted by balind.aniko on