Bozók Ferenc SchP nyitotta meg az estet, majd Kósáné Stábel Gabriella, a találkozó fő szervezője beszélgetett a költővel, aki ezután felolvasta a "Mese a világlátott vízilóról" c. verses meséjét. A gyerekek és a költő ámulatára a találkozónak helyet adó könyvtárolvasó tele volt a mesére utaló díszlettel, melyek Szalai Sándor tanár úr keze munkáját dicsérték.
Ezt követően a gyerekek faggatták a költőt gyermekkoráról, szokásairól.
Az est folyamán hallhattunk még trombita- és hegedűszót, valamint zongorával kísért népdalt is, ez utóbbit maga a költő adta elő.
Az emlékezetes találkozó végén a gyerekek átadták ajándékukat, a vízilovas mese epizódjait ábrázoló rajzgyűjteményüket a költőnek, aki ezután saját írásait, verseit tartalmazó kis füzetecskét dedikált minden jelenlévőnek.
A programok bejeztével az egyik kisdiákunk büszkén mutatta meg a saját verseit tartalmazó füzetét a költőbácsinak, aki csodálattal hallgatta a kis piarista poéta felolvasását. :-)
Köszönjük szépen Véghelyi Balázsnak, hogy elfogadta meghívásunkat, Kósáné Stábel Gabriella tanítónőnek az est megszervezését, Bozók Ferenc tanár úrnak közreműködését, Szalai Sándor tanár úr csodálatos díszleteit, valamint minden közreműködő kollégának a segítségét.
Véghelyi Balázs önmagáról írott sorai a "Kötelék" c. verseskötetéből
A művészet világa: kerek,
egész világ. Az ember színrelépésével együtt született meg az igény a táncra, a
zenére, a festészetre és a varázsmondókákra. Nemcsak gazdagabbá teszi az
életünket: éppolyan szükséglete szellemünknek, mint a testnek a kenyér, léleknek
a szerelem. Az egyetemes kultúra ismerete és megélése által lehetünk többek -
önmagunknál. Sokaknak ez nem fontos. Nekem igen. Emellett - a globalizáció
korában - nemzeti kultúránk ismerete és megélése tarthat meg bennünket
magyaroknak. Sokaknak ez sem fontos. Nekem igen. Ezért teszem, amit tennem
kell. És ahogy tenni tudom.
1983-ban születtem Budapesten.