A faültetés ötlete civil kezdeményezés volt. Egy kecskeméti piarista öregdiák, az 1986-ban érettségizett Mikulás Gábor keresett meg minket elképzelésével, hogy t.i. sokkal barátságosabb lenne a kollégium déli oldala néhány lengedező, árnyat adó fával. Ötletéhez pozitívan állt hozzá a Piarista Iskola vezetése és a városháza is. Remélhetőleg a mostani aszfalt és betonrengeteget tavaszra már az élő fák varázsolják emberibbé, kedvesebbé.
Iskolánk fontosnak tartotta, hogy diákjaink egy ilyen jellegű kezdeményezésben tevékenyen vegyenek rész. Pedagógiai Programunk a környezeti neveléssel kapcsolatos célok elérése érdekében az alábbi feladatokat fogalmazza meg: „A környezettudatos magatartás, a környezetért felelős életvitel formálása. Tanítványaink környezeti erkölcsének, társadalmi-természeti felelősségének megalapozása. Tanítványaink alakuló értéktudatának, együttműködési képességének, életviteli szokásainak, a személyes és a közös felelősségtudat alapjainak formálása." Tudjuk, hogy a magasztos elvek önmagukban nem sokat érnek. Sokkal nagyobb egy-egy eszmény nevelő ereje, ha konkrét tettekkel tudjuk azokat alátámasztani. Ezért is volt fontos számunkra ez a kezdeményezés. És természetesen: nagyon örülünk mi is a nagyobb zöldfelületnek, az élettelibb iskolai, városi környezetnek.
Köszönet a Mikulás Gábor öregdiákunknak az ötletért, a városnak a tervekért és az anyagi támogatásért, a szakembereknek a kivitelezés lebonyolításáért, diákjainknak pedig az ültetésben való részvételért.
Nagy Attila SchP ig.