Evangelizáció az iskolában
2024. 06. 16.

Az iskola nevelési céljai között szerepel az evangelizáció, amelynek látványos megnyilvánulása, hogy diákjaink részesülnek a mi támogatásunkkal a szentségekben. 

Az elsőáldozás a keresztény életútnak fontos állomása: az Oltáriszentségben jelenlévő Jézussal személyesebb, közvetlenebb módon találkozhatnak a gyerekek. Felső tagozatban sokkal inkább a gyerekek döntése,  akarata, hogy az oltáriszentséget magukhoz vegyék. 

Hetedikes diákjaink közül hárman ezen a hétvégén részesültek ebben a szentségben.  Ezen kegyelem a  diáktársaik  és szüleik társaságában, támogatásában valósulhatott meg. 

Bogár-Szabó Ádám, Nagy Attila és Nyeste Pál atya segítette a gyerekeket az idevezető úton.  

Hálásak vagyunk mindenért! Köszönjük e szép ünnepet!

Adja Isten, hogy a keresztségben megkezdődő kegyelmi élet, mely most az elsőáldozásban megerősítést nyert, tovább növekedhessen gyermekeinkben, s hogy még inkább kiteljesedjen majd a bérmálás szentségében nyolcadikos korukban. 

 

 

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2024-06/IMG_2632.jpg?h=1ce73254&itok=-mcEQCwW
Submitted by balind.aniko on