2016. 04. 26.

EGÉSZSÉGNAP a felső tagozaton - Sportkaraván

Az előző egészségnap sikeres kezdeményezését folytattuk ebben az évben is. Időtöltésed értéke, egészséged mértéke mottó folytatásaként, sportoló diákjaink mutatkoztak be a sportkaraván programunkban. Testi-lelki egészségünket, akkor tudjuk egyensúlyban tartani, ha mozgunk vagy éppen olyan szabadidős tevékenységet folytatunk, amiben kedvünket leljük. Ennek tükrében különböző sportágakat ismertettek meg velünk diákjaink.

Képes bemutatót készítettek teniszező és lovaglással foglakozó tanulók, interjú készült meghívott tollaslabdázókkal és vízilabdázó diákunkkal, ismertetőt hallhattunk a kung-furól. Bemutatót láthattunk az alábbi sportágak képviselőitől: tollaslabda, tenisz, break tánc, thai-box, vívás, labdarúgás, kézilabda, ping-pong. 

A sportkaraván résztvevői:

Tollaslabda: Tollas Emese és Benke József /vendégek/

Tenisz : Domokos Gábor 6.c, Somodi Rita 5.a, Csuka Ferenc 5.a, Molnár Balázs 5.a

Vízilabda: Francia Csanád  6.b

Lovaglás: Bíró Vivien 8.a, Zeley Nikolett 6.c, Kovács Regő 6.b

Valkai Viktor 8.a és a TST tánciskola képviselői – break tánc

Kung-fu: Avramucz Vajk 8.a és Zakály Péter 5. b

Thai-box: Holi Gergő 6.a, Szuhányi Gyula edző, Tóth Krisztián

Vívás: Kohajda László 6.a – Varga Zsombor 9.b, Almási Balázs edző, Reznicsek Krisztián

Labdarúgás: Drabant Máté, Dakó Milán, Farkas Ádám és Kovács Gergő 5.a osztály

Kézilabda: Hollman Péter, Kovács Gergő, Farkas Ádám, Pogonyi Sebestyén, Drabant Máté

Ping-Pong: Dinnyés Gábor és Somi Imre 6.c osztály

Az egészségnap zárásaként vendégünk volt Boronkay Péter kecskeméti paratriatlonista édesapja, Boronkay László.  Beszámolt Péter küzdelmeiről, a sporthoz kapcsolódó viszonyáról és a sport fontosságára biztatta a hallgatóságot. Az Alapítvány a Sportoló Fogyatékosokért egyesület elnökeként sokat tesz, hogy mindenkinek legyen lehetősége sportolni. Jelen volt az egyesület egyik sportolója: Dr. Nagy András a boccia sportág országos bajnoka is.

Köszönjük minden vendégünknek és sportoló diákunknak, hogy érdekessé, változatossá tették az Egészségnap- Sportkaraván programot!

 

Mogyorósné Bálind Anikó, Erdős Anita, Halasi Bernadett, Olasz Edit, Zöldi-Kovácsné Korompai Mónika 

Submitted by balind.aniko on