Április 3-7. között iskolánk felső tagozata is bekapcsolódott a Digitális témahét országos rendezvénysorozatába, melynek célja a digitális oktatási kompetenciák népszerűsítése, elmélyítése.
Az elmúlt évek fejlesztéseinek, beszerzéseinek és pályázatainak köszönhetően iskolánk magas szintű felszereltséggel bír a digitális technikai eszközök terén, melyeknek segítségével egyre több tapasztalatot szerzünk a digitális oktatási módszerek használatában. A hét során 7 pedagógusunk 18 tanórában, a tagozat jelentős részét elérve igyekezett a digitális világra nyitott diákokat oktatási terepen is megszólítani az e-világban:
- Reformkor évfolyamközi projekt: 6.a, 6.b, 6.c (történelem, Szeleczkiné Marozsi Edina), 7.c (irodalom, Telek Péter Pál) - tanulói prezentációk, Kahoot
- Angolórák az 5.b, 6.a, 7.a osztályokban (Galikné Bertus Annamária és Horváth Orsolya)
- Nyelvtanóra a 6.a-ban (Bognár Zsófia)
- Robotikabemutató a 7.c, 8.a, 8.b és 8.c osztályoknak (Mikulás Domonkos)
- 3D-s nyomtatás és társasjáték-készítés az Egri csillagokhoz kapcsolódóan, elsősorban a 6.-os diákok közreműködésével (Bognár Zsófia és Bogár-Szabó Ádám)
- A 6.a osztály a reformkori projekthez videót is készített, melyben a mai kor viszonyai között és kecskeméti helyszíneken élték újra 1848. március 15. eseményeit, a fiatalság változást akaró érzéseit. A videó itt megtekinthető.
Bogár-Szabó Ádám, a Digitális témahét projektfelelőse