2017. 01. 18.
Iskolánk részt vesz a Digitális Mintaiskola program előkészítésében, köszönhetően az eddig e téren gyűjtött tapasztalatoknak és a jó felszereltségnek.
A program keretében két SMART interaktív panelt, 23 tabletet kaptunk, kipróbálásra pedig 6 korszerű notebookot. Az eszközöket a diákok használják órákon. Belső képzéseken készítettük fel a pedagógusokat az új alkalmazások használatára is.
Az alábbi képösszeállításban néhány példát mutatunk a hetedik cések magyar, a kilencedikes és tizedikes diákok német óráiból, a használt alkalmazásokról:
- Kahoot - kvíz játék, a hetedikesek a dolgozat írása előtt ismételtek vele. A táblán a kérdés és négy válasz jelenik meg, a diákok saját eszközükön jelölik meg a jót. A válasz helyessége és a gyorsaság is számít...
- Redmenta - magyar fejlesztésű online dolgozat íratására alkalmas program. Ezzel írták a hetedikesek a "kahootolás" után a dolgozatot. Ehhez - és a Kahoothoz is - az iskolai tableteket vagy a saját telefonjukat is használhatták.
- Smartamp - ez egy csoportmunkát, együttműködést segítő online alkalmazás. Úgy lehet elképzelni, hogy a tanár által elkészített feladatlap, mint egy digitális "csomagolópapír" egy-egy másolatát elküldünk minden csoportnak. A csoporton belül mindenki ugyanazt a felületet látja és tudja szerkeszteni. Ezen van a szövegértési feladathoz tartozó Youtube videó, a kiegészítendő szöveg, a szövegben aláhúzandó szinonímák, vagy például a szókincset tartalmazó Quizlet alkalmazás linkje. A diákok közösen dolgoznak a "papíron", tablettal, notebookkal megnyitva azt tudnak ráírni, aláhúzni, képet beszúrni stb. Mindez nem csak az új panelekkel, hanem a régi interaktív táblákkal is működik.
Mikulás Domonkos