2026. 04. 26.
Ismét részt vehettünk Vácott a diákönkormányzatok tavaszi találkozóján.
A Kecskeméti Piarista Iskolát az általános iskolából négy, a gimnáziumból három tanuló képviselte. Az ország több pontjáról érkezett piarista diákok vegyes csoportokban indultak időutazásra, melynek állomásain a hajdan ferences rendházként működő helyszínnel, az egykori szerzetesek mindennapi tevékenységeivel ismerkedhettek meg. Középpontban a tehetség állt.
Különösen élményszerűvé tették a napot a kreatív feladatok, az új ismeretségek, a közös munka más piarista iskolák képviselőivel.