A tavaszi szünet utolsó hétvégéjén közel 60 lelkes diák vett részt a SCUP csapat tagjai által tartott foglalkozásokon. A program a Piarista gimnáziumban került megrendezésre.
A SCUP Richter Anna-díjas csapatát azért hozták létre fiatal kutatók és vállalkozók, hogy segítsék az utánuk következő generációkat. Céljuk, hogy megismertessék a diákokat a tudományos módszertan és logikus gondolkodás világával, és utat mutassanak nekik a pályaválasztás bizonytalanságában.
A résztvevő diákok kilenc középiskolából érkeztek: Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium, Kecskeméti Bolyai János Gimnázium, Kecskeméti Katona József Gimnázium, Kecskeméti Piarista Gimnázium, Kecskeméti Református Gimnázium, Kecskeméti SZC Kada Elek Technikum, Nagykőrösi Arany János Református Gimnázium, MNÁMK Mercedes-Benz Általános Iskola és Gimnázium, Ceglédi SZC Bem József Műszaki Technikum és Szakképző Iskola.
A foglalkozások témája szombaton az antibiotikum rezisztencia, vasárnap pedig a fágterápia volt. Az innovatív workshop-on a diákok megismerkedtek a természettudományos módszertannal; megtapasztalták, hogy mennyire fontos a kritikus gondolkodás és a csapatmunka; szembesültek a marketing által nyújtott kihívásokkal. Mindkét nap izgalmas versennyel zárult.
A visszajelzések alapján a diákok élvezték a foglalkozásokat, új ismereteket sajátítottak el, és kompetenciáik sokat fejlődtek.